Kókusz Kokó, Oszkár és Matilda az erdőben találkoznak Bálinttal, aki keservesen sír. Elmeséli, hogy egy félelmetes szörny költözött be a barlangjába. Kókusz Kokó megsajnálja barátj át, és meghívja magukhoz éjszakára. Mette azonban nem örül a vendégnek, így Bálint végül az istállóban alszik. Másnap a barátok rájönnek, hogy ez így nem mehet tovább, ezért rábeszélik Bálintot, hogy szerezze vissza a barlangját. Amikor odaérnek, kiderül, hogy a hatalmas szörny valójában csak egy aprócska egér.