Az Exek csatája különleges játéka során a résztvevők kizárólag a reality kedvéért állnak össze újra. A cél, hogy megoldják a kihívásokkal teli feladatokat, miközben ügyesen navigálnak a köztük lévő érzelmi feszültségek között. Az Exek csatája új évadában az expárok idén is a 40 milliós főnyereményért szállnak harcba, ahhoz persze nagyon jól kell teljesíteniük, hogy a teljes összeget vagy annak nagy részét megszerezzék a küzdelemben. A műsorvezető Kamarás Norbi, aki mellett Odett is feltűnik majd, és a műsor narrátora is ő lesz. A második évad indulását megelőzően július 1-jén egy adás erejéig visszatérnek az Exek csatája első évadának szereplői az Exek csatája – Reunion különkiadásban, amelyben felidézik a realityben történt eseményeket, a feszültség pedig ismét garantált lesz. A nyolc expárra idén is kemény kihívások várnak, hogy bizonyíthassák, újra együttműködve képesek mindent megtenni a győzelem érdekében: Zsigmond Angi és Mészáros Bende, Szorcsik Viki és Nagy Sanyi, Pap Dorci és Esztergályos Patrik, Széphalmi Juliska és Sánta Laci, Hrovatin Csenge és Varga Miklós „Joe”, Ahmed Vanessa és Hranek Dávid „Dévid”, Sebestyén Ági és Pumped Gabo, Kovács Reni és Wollner Péter „Brumi”.